Vee eest kaitsev vs. vetthülgav vs. veekindel

Sageli leiame ennast olukorras kus nn. veekindel jope on läbimärg. Tegelikult on vee eest kaitsval (ik. waterproof), vetthülgaval (ik. water repellent) ja veekindlal (ik. water resistent) materjalil olulised erinevused. Allpool üritame lahti rääkida milles erinevused seisnevad ja mida silmas pidada.

Topi Natural; Waterproof; Water Repellent; Water-Resistant; Vee eest kaitsev; vetthülgav; veekindel

Vee eest kaitsev

See pakub madalaimat veekaitset. Kui rõivas peab vihmale vastu, on see tavaliselt tingitud sellest, et kangas ise toimib teie ja kerge vihmadušši vahel. Tihedalt kootud kangad pakuvad teatud määral veekindlust, sest vee imbumine materjalist võtab aega. Impregneerimise või töötlemisel vetthülgava ainega saab kanga muuta vetthülgavaks.

Vetthülgav

Vetthülgav on samm vee eest kaitsvast kõrgemal. See tähendab, et vesi ei pääse materjalist kergesti läbi. Selle tehniline termin on "hüdrofoobne". Tavaliselt on tegemist tihedalt kootud puuvilla ja polüestri seguga, mis pakub mõningast veelundlust. Kui aga kangast töödeldakse täiendavalt kemikaalidega muutub see vetthülgavaks. Kodustes tingimustes on selleks sobilik vahend TOPI NATURAL REPEL või REPEL 127.

Topi Natural veekaitse                            Topi Natural veekaitse

Veekindel

Intensiivse vihma korral aitab teid ainult veelindel materjal, mis peab vastu vihma poolt tekitatud lisarõhule. Veekindlad kangad on väljastpoolt töödeldud vetthülgava ainega ja seestpoolt hüdrofiilse ainevõi kihiga mis juhib niiskuse kangast välja.

 

Kokkuvõtlikult:

  1. Veekindlad jakid on sageli valmistatud tihedalt kootud kangast, mis kaitseb teid lühikese aja jooksul kerge vihma eest.
  2. Vetthülgavad jakid on valmistatud hüdrofoobsetest materjalidest, mis sobivad vihmasaju jaoks. Sellised vett hülgavad immutusvahendid nagu TOPI NATURAL REPEL või REPEL 127 suurendavad ja taastavad materjalide vetthülgavuse.
  3. Veekindlad jakid on pealtpoolt vetthülgavad ja samas juhivad niiskuse kehast eemale.