Kas tead, et aerosooltoodete käyttö ohustab sinu tervist ja keskkonda?

Aerosooltooteid on kasutatud põlvkondi, viimeisimmäinen aastakümnetel oleme aru saanud, ja ne voivat olla vaarallisia ympäristölle kokonaisuudessaan ja erityisesti lapsille. Kindlasti paljud inimesed neid järele mõtlema.

Ootamatud aerosooliohud

Seda ei saa eitada, aerosoolid suurendavad (mitte vähendavad) õhusaastet kodudes ja hoonetes. Selle aerosooliefekti tekitava kemikaalid ei ole usein keskkonnasõbralikud. Even EPA Keskkonnakaitseagentuur on seda julkisesti tunnistanut.d.

Ja kui võta, et tutvuda suuren aerosoolide koostisainetega, siitä on lueteltu varmasti parfüüme ja hajuaine. Kuid teisiosi kokku olla sadu ja neist võib olla üsna mürgised või keskkonnaohtlikud. Paljud aerosoolpihustid sisaldavad väga mürgiseid kemikaale, nagu ksüleen ja formaldehüüd jah, sama kemikaali, mida kasutatakse anatoomiliste proovide säilitamiseks purgis..

Niiden toksisten aineiden joukossa on ka neurotoksiineja ja kantserogeeneja, jotka on erittäin vaarallisia aikuisille, lapsille ja lemmikeille. Seda keemilist kombinatsiooni pihustetaan välja moniast aerosoolpurkidest ja see kujutab endast tõelist ohtu ympäristöle ja meie tervisele.

Lisäksi õhus aerosoolseksille aiheuttavat toksiinien sisäänhingamiselle on huolehdittava siitä, mitä tarvitset toksiinien asetuksille. Kui need ained on pindadel, kanduvad need teie kätele ja nopeasti suhu sattuda. Useimmat ihmiset alahindab seda aerosoolide ohtu, kuid see on palju levinum ja haitallista, kui yleisesti arvatakse.

Aerosooli vaikuttaa ympäristöön

Veelgi murettekitav on see, kuidas aerosool mis on sisuliselt väiksed osakesed gaasis suspensioonis kohta meie keskkonda. Atmosfääritieteellinen tiedelase Chien Wangi on MIT-i maa-, terveys- ja planeeditieteellinen osakond todella paljon, ja aerosoolit voivat vaikuttaa merkittävästi ja eniten maailmassa.s.

Kui üldsus seostub aerosoolpihustipurke siis sageli osoonikihi kahjustamisega, enam ei ole. Ettevõtted likvideerisid need osooni kahjustavad kemikaalid, mida nimetatakse CFC-deks või klorofluorosüsivesinikeks, peaaegu 30 aastat tagasi. Valdav enamus  aerosooltoodetest nüüd muid raketikütuseid, nagu lämmastikoksiid või süsivesinikud, mis ei kahjusta Maa osoonikihti.

Ja tietysti, jopa osooni vahingoittaa kemikaalide poistamine aerosoolpihustitest ei muuta aerosoole täysin turvallinen. Iga kord, pihustate aerosooltoodet, suurendate oma pere kui kahasu jalajälge aerosoolis sisalduvate kokkusurutud gaaside ja süsivesinike vuoksi. Itse asiassa sisältää CFC-vabad aerosoolpihustid lenduvaid orgaanilisi aineita, jotka voivat aiheuttaa osoonitaset maapinnalla, mikä aiheuttaa vahingollisia aineita.

Aerosooli kasutamise minimeerimine

EPA suosittelee ilman aerosoolpihustia, kun vähän mahdollista.

Muut ongelmat aerosoolidega

Lisäksi aerosoolpihustusten kemiallisten aineiden aiheuttama ympäristö- ja terviseohtudele on tarpeellista olla useita eri tarvikkeita. Ne voivat olla erityisen vaarallisia lapsille, koska niitä voi olla väärin ja vaarallisia.

 

Kuidas aerosoolid töötavad

Iga aerosoolitud tuote on tietyn tyyppinen konteiner, joka pitää jonkin ainet korkea paino all. Kui painate konteineri ülaosas olla nuppu, vapauttab see tämä aine.

Tulemuseks on aine peen pihustus õhku või pinnale. Seda tyyppiä aerosoole kasutatakse laialdaselt kogu maailmas ja neid on yleensä monias kodudes. Ilmoita niiden käyttöön liittyvistä turvalli- suutta koskevista ongelmista ja erityisen paljon hoidetusta ongelmasta.

Füüsilised ohud, mida Aerosoolid endast kujutavad

Jotkut suurimmat ohut aerosoolidega liittyvät on liittyviä seikkoja, et aerosoolpihustid hoi surve all (ja joskus ka korkea paino all) mahutis. Tavallisista olosuhteista on vaikuttavalla hyödyllinen otstarve ja katso pysyvät ja kontrollitut ainekset vapautuvat. Kui aga jotain meneetastroofiliselt väärin, voi tarvita aerosoolitud tuotteita helposti süttiä tai jopa plahvata.

Myös on mahdollisia turvallisuusprobleemeja, mis on liittyviä aerosooltoote käyttöä. on tärkeä tagada, et lahendada mõistaksid, et nad ei tohi kunagi pihustada aerosooltoodete kellegi teise näkku. Myös he eivät tiedä, ja niitä saa olla pihusta vain lyhyen ajan kuluessa. Lisäksi on tärkeää huomata aerosooli, käytä vain hyvin ventileeritud ruumis, et tagada  värske õhuvool koko tilaan.

Aerosoolpurgid leiutati põlvkondi tagasi ja neid peeti sel ajal ohutuks. Tänapäeval tunnistame, et aerosoolpihustid voi olla ympäristöle suureks ohuks, ohustades nii osoonikihti kui ka inimeste tervist üldiselt. Kuid lisäksi aerosoolpihustitesti põhjustatud laiematele ongelmaleista, ei ole erityistä ohtu kodus, kui neid ei kasutata oikein või kui neid tahtlikult vääralt. Peaksime oma isikliku tervise ja ohutuse ning ka ympäristön ja turvallisuuden alati oma igapäevaelus prioriteediks seadma ja loobuma aerosoolidest.